اینترنت نامحدود

زمان مطالعه: 5 دقیقه

خرید اینترنت نامحدود (‌غیر حجمی با سرعت بالا )

این روزها شرکت های سرویس دهنده به دنبال ترغیب مردم برای استفاده از اینترنت نیستند؛ چرا که همه می دانیم اینترنت چه اهمیت زیادی در زندگی مان دارد. امروزه سرویس دهنده ها از طریق ارائه سرویس های پرسرعت و با کیفیت به دنبال جذب مخاطبین جدید هستند. افزایش سرعت به این دلیل است که نسبت به گذشته حجم فایل ها بسیار زیاد شده و نمی توان با اینترنت های ضعیف قدیمی کار کرد.

اگر بخواهید با اینترنت های کم سرعت Dial Up یک فایل دو گیگابایتی را دانلود کنید، حداقل دو روز طول می کشد تا دانلود آن به پایان برسد. با افزایش سرعت سرویس های اینترنتی، فایل های حجیم بسیار سریع تر از گذشته دانلود می شوند. اما همچنان یک مشکل وجود دارند و آن هم مشکل حجم است.

شرکت مبناتلکام سرویس های متنوعی و پرسرعتی را برای استفاده شما عزیزان ارائه می دهد. البته ما می دانیم که مخاطب در کنار سرعت بالا، به حجم نامحدودی نیز احتیاج دارد؛ به همین دلیل سرویس های غیرحجمی که به اینترنت نامحدود معروفند را به شما معرفی می کنیم. در این صفحه قرار است بیشتر با سرویس اینترنت نامحدود مبنا تلکام آشنا بشوید؛ پس تا انتهای این صفحه با ما همراه باشید.

اینترنت نامحدود و غیرحجمی چیست؟

در کنار اختلال های همیشگی اینترنت و افت سرعت دانلود و آپلود آن، تمام شدن حجم اینترنت یکی از بدترین حس ها هنگام استفاده از اینترنت است. ما در شرکت مبناتلکام چاره ای اندیشیدیم تا از شر پیامک های (۸۵ درصد حجم سرویس اینتنرت شما مصرف شده است) خلاص شوید. راهکار ما اینترنت نامحدود و غیرحجمی است که مشکل نگرانی از به پایان رسیدن اینترنت را کم می کند.

با خرید سرویس های اینترنت، سرویسی با حجمی تبادل اطلاعات محدود در اختیار شما قرار می گیرد. به همین دلیل این روزها کوچ کردن از اینترنت حجمی به سمت اینترنت نامحدود بسیار زیاده شده؛ چرا که اینترنت حجمی محدودیت های زیادی را برای مخاطبین اینترنت ایجاده کرده.

سرویس اینترنت نامحدود و غیرحجمی تفاوت چندانی با دسته دیگر ندارند. می توان گفت تنها تفاوت این سرویس، بدون محدودیت بودنش است. برخی از سرویس دهنده ها حجمی را میان خود و مشترکین در نظر می گیرند. به دلیل حجم زیاد این سرویس ها، در دسته اینترنت غیرحجمی قرار گرفته اند. البته برخی از سرویس دهنده ها، سرویس های غیرحجمی ارائه می دهند و محدودیتی ندارند.

مزایای خرید اینترنت نامحدود

خرید اینترنت نامحدود مزایای مختلفی دارد که مهم ترین آن ها، آزادی عملی است که در اختیار شما قرار می دهد. شما بدون هیچ نگرانی از تمام شدن حجم اینترنت می توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. با توجه مصارف مختلفی که مخاطبین از اینترنت دارند، دیگر اینترنت حجمی نمی تواند پاسخگوی نیازهای مخاطبین باشد. برای مثال هر یک ساعت اینستاگرام گردی، حداقل ۵۰۰ مگابایت از حجم اینترنت شما را مصرف می کند. اینستاگرام تنها یکی از مصارف مخاطبین در طول روز است و هر کدام از این مصارف، حجم زیادی از اینترنت را می طلبند. در ادامه به برخی از موارد مصرف اینترنت توسط مخاطبین اشاره کرده ایم:

 • دانلود و آپلود فایل های حجیم
 • دانلود یا تماشای آنلاین فیلم و سریال
 • گوش دادن به پادکست و موسیقی های آنلاین
 • بازی های آنلاین
 • استریم کردن
 • کلاس و وبینارهای آموزشی آنلاین

با خرید اینترنت نامحدود می توان بدون دغدغه ای از تمامی این موارد استفاده کرد.

آیا اینترنت غیرحجمی معایبی هم دارد؟

حتی اینترنت نامحدود و غیرحجمی می تواند معایبی داشته باشد. دانستن این محدودیت ها قبل از خرید اینترنت نامحدود ضروری است که در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده ایم:

 • با توجه به نامحدود بودن این سرویس، بسته های آن معمولا گران تر از بسته های حجیم هستند. البته در دراز مدت این سرویس ها، برای افرادی که استفاده زیادی از اینترنت دارند، به صرفه تر است.
 • برخی از مخاطبین به دلیل آشنا نبودن و با این تفکر که اینترنت غیرحجمی متناسب با نیازشان است، به سراغ خرید این سرویس رفته اند؛ اما در حقیقت مخاطبینی هم هستند که استفاده زیادی از اینترنت ندارند. خرید سرویس نامحدود برای آن ها مقرون به صرفه نیست و باید به سراغ خرید اینترنت حجمی بروند.
 • برخی از مخاطبین هم با این دید که اینترنت شان نامحدود است، دائما از اینترنت استفاده می کنند. استفاده بیش از حد نیازتان، شما را درگیر این فضا خواهد کرد و زمان خود را در دنیای واقعی از دست خواهید داد.
 • در برخی از ساعت های شلوغ، پهنای باند بیش از حد مشغول خواهد شد و عملا نمی توان از مزیت نامحدود بودن آن استفاده کرد.

 مقایسه اینترنت نامحدود و حجمی

برای مقایسه بهتر میان این دو سرویس قصد داریم مزایا و معایب هر کدام بررسی کنیم:

اینترنت نامحدود

به مزایا و معایب اینترنت نامحدود اشاره کرده ایم، به همین دلیل در ادامه به طور خلاصه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 مزایا

مزایای اینترنت نامحدود عبارتند از:

 • آزادی عمل بدون نگرانی از تمام شدن حجم
 • صرفه جویی در هزینه در دراز مدت
 • برنامه ریزی آسان
 • مناسب برای مصارف مختلف

معایب

معایب اینترنت غیرحجمی عبارتند از:

 • هزینه اولیه بالا
 • احتمال سوء استفاده از حجم زیاد
 • عدم تناسب با نیاز همه

اینترنت حجمی

اینترنت های حجمی، سرویس هایی هستند که پس از پایان یافتن حجم آن ها، بسته اینترنتی تان هم تمام می شود. استفاده از این سرویس مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 مزایا

استفاده از اینترنت حجمی مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • قیمت ارزان تر
 • کنترل مصرف
 • تنوع در بسته ها

معایب

اینترنت حجمی معایب مختلفی دارد که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم:

 • محدودیت حجم
 • نیاز به تمدید مداوم
 • عدم تناسب با مصارف بالا

معرفی سرویس های مبناتلکام

خدمات شرکت مبنا تلکام به دو دسته خدمات خانگی و سازمانی تقسیم شده اند. هر کدام از این خدمات سرویس های مختلفی را ارائه می کنند:

خدمات سازمانی

سرویس های اینترنت سازمانی شرکت مبنا تلکام شامل اینترنت سازمانی، پهنای باند اختصاصی و تلفن ثابت است. اکثر کسب و کارها برای اتصال به اینترنت همانند مخاطبین عادی از سرویس های اشتراکی استفاده می کنند. سرویس های اشتراکی سرعت محدود و تعرفه های ارزانی دارند.

این نوع سرویس ها برای مصارف خانگی مناسب است و نه برای یک سازمان که روزانه حجم زیادی از داده و اطلاعات را از طریق اینترنت در حال دریافت و ارسال است. کسب و کارها برای این که بتوانند این حجم از اطللاعات را مدیریت کنند به سرویسی پرسرعت و با ظرفیت بالایی نیاز دارند. ما در مبنا تلکام این سرویس را به شرکت و سازمان ها ارائه می دهیم تا نیازهای شرکت شما را برطرف شود و به هیچ عنوان هم دچار افت کیفیت نشوید.

اینترنت خانگی

خدمات بعدی ما اینترنت خانگی است که سرویس های مختلفی مانند سرویس ADSL2+، TD-LTE/4G ، اینترنت برج ها و… است:

اینترنت ADSL

کاربران خانگی با این سرویس می تواند ارتباطی پرسرعت و بدون قطعی را تجربه کنند. برای استفاده از این سرویس تنها به یک خط تلفن احتیاج دارید. تنها کافی است مودم و تفکیک کننده را به خط تلفن خود متصل کنید تا بتوانید هم از تلفن و هم اینترنت بهره ببرید.

سرویس های غیرحجمی ما به صورت مدت دار مانند سه ماه و یکساله در اختیار مشتریان قرار می گیرد. منظور از اینترنت نامحدود این است که اگر حجم خریداری شده شما تمام شود، سرعت آن سرویس به ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه کاهش می یابد و قطع نخواهد شد. همچنین حجم باقیمانده سرویس های عادی غیرحجمی به دوره بعدی منتقل نمی شود؛ پس در هنگام خرید به مقدار نیاز خود توجه کنید.

اینترنت مرکزی ساختمان

مبنا تلکام جهت رفع مشکلات مخابراتی ساختمان ها مانند نبود خط تلفن و فیبرنوری، تجهیزات فنی را ارائه می دهند. این تجهیزات بر بستر سرویس های +ADSL2 و VDSL است. سرویس اینترنت برج ها، مزایایی مانند پهنای باند بالا، کیفیت بی نظیر، سرعت بالا و … را به همراه دارد.

اینترنت پرسرعت TDLTE

اینترنت TDLTE مبنا تلکام پرسرعت ترین اینترنت در ایران است که سرعت 80 مگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد. تنها با خرید سیم کارت و مودم TDLTE می توانید از مزایای این سرویس استفاده کنید. سرویس های ما در دو نوع سرویس حجمی و سبک بال ( نامحدود ) ارائه می شود.

اینترنت حجمی همان طور که گفتیم به تجهیزات بیرونی و کابل کشی نیاز ندارد و تنها به مودم و سیم کارت احتیاج پیدا می کنید. حجم این سرویس ها تنوع زیادی دارند و شما می توانید بر اساس نیاز خود، بسته مورد نظر خود را تهیه کنید.

اینترنت سبک بال یا سرویس نامحدود مبناتلکام، از فناوری TDLTE استفاده می کند. این سرویس برای مشترکین طراحی شده است که حجم بزرگی از دیتا را به صورت ماهانه انتقال می دهند. ما برای این مخاطبین حجم زیادی ( سه برابر میانگین فعلی مصرف کاربران ) را در نظر گرفته ایم تا بدون دغدغه از اینترنت بهره مند گردند.

دسترسی سریع