زمان مطالعه: 8 دقیقه

راهنمای جامع خرید اینترنت TD-LTE

خرید اینترنت TDLTE مزایای زیادی برای کسب‌وکارها و مصارف شخصی دارد. امروزه اینترنت تبدیل به یک نیاز اصلی در زندگی روزمره شده است و بسیاری از کارها به کمک این ابزار مفید انجام می‌شود. نیاز به اینترنت ثابت پرسرعت، بدون قطعی و در عین حال مقرون به صرفه، برای کسب‌وکارهای اینترنتی و همچنین برای مصارف خانگی، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود. متداول‌ترین راه استفاده از اینترنت ثابت، تهیه اشتراک اینترنت ADSL است که نیاز به مودم و خط تلفن ثابت دارد. اما منازل و شرکت‌هایی که دارای خط تلفن ثابت نیستند، نمی‌توانند از اینترنت ADSL استفاده کنند.  خوشبختانه، تکنولوژی جدید TD LTE این مشکل را حل کرده است. در ادامه بیشتر درباره این اینترنت، ویژگی‌های آن و نحوه تهیه و استفاده از آن صحبت خواهیم کرد.

اینترنت پرسرعت TD LTE چیست؟

اینترنت TD LTE به یک فناوری گفته می‌شود که کاربران را از نیاز به خط تلفن و سیم‌های مسی برای استفاده از اینترنت، بی‌نیاز می‌کند. در واقع TD LTE یک اینترنت پرسرعت بدون خط تلفن محسوب می‌شود. کلمه LTE، کوتاه شده عبارت Long Term Evolution به معنای تکامل بلند مدت است. فناوری LTE، یک شاخه از فناوری 4G محسوب می‌شود که با استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند خود قادر به دریافت اینترنت هستیم. استفاده و راه‌اندازی این اینترنت بسیار آسان است و محدودیت‌های اینترنت ADSL را با خود به همراه ندارد. تنها چیزی که برای استفاده از اینترنت TD LTE نیاز دارید،‌ یک مودم سیمکارت‌خور و سیم کارت است. آسان بودن راه‌اندازی این سرویس و سرعت بالای آن، باعث شده تا بسیاری از کاربران، خرید اینترنت TD LTE را مدنظر قرار دهند.   راهنمای خرید اینترنت tdlte و مقایسه با دیگر اینترنت ها

مزایای TD LTE نسبت به ADSL

اینترنت ADSL یک تکنولوژی قدیمی است که البته هنوز کاربران خود را دارد اما حتی کاربران عادی ADSL نیز همواره از سرعت اینترنت خود شکایت دارند. یک کاربر اینترنت در دنیای مدرن امروز، نمی‌تواند با سرعت کم اینترنت ADSL برای کارهایی نظیر تماشای آنلاین فیلم، دانلود و آپلود با سرعت بالا، انجام بازی آنلاین و… حساب باز کند. سرعت ADSL در بهترین شرایط نهایتاً به ۱۶ مگابیت بر ثانیه می‌رسد که آن سرعت نیز بین کاربرانی که به مودم متصل هستند، تقسیم می‌شود. ممکن است تصور کنید که با خرید ADSL می توانید هزینه کمتری برای اینترنت پرداخت کنید ‌ اما  محدودیت سرعت و افت کیفیت به دلیل مشکلات سیم کشی و خط تلفن، باعث می‌شود نتوانید از یک اینترنت پرسرعت و همیشه متصل استفاده کنید. در کل می‌توان معایب مهم ADSL را در موارد زیر خلاصه کرد:

معایب اینترنت ADSL نسبت به اینترنت پرسرعت بی سیم TD-LTE

 • عدم پوشش سراسری به دلیل محدودیت های مخابراتی
 • احتمال افت کیفیت سرویس ناشی از وجود نویز روی خط تلفن
 • وابستگی کیفیت سرویس به نزدیکی کاربر به مرکز مخابراتی
 • سرعت پایین‌تر نسبت به فناوری های جدید مخابراتی
 • نیاز به خط تلفن ثابت
 • پینگ بالا
 • مدت انتظار راه اندازی سرویس در مرکز مخابراتی
وجود این معایب باعث شده تا کاربرانی که به دنبال خرید اینترنت خانگی پرسرعت هستند و کارهایی نظیر تماشای آنلاین فیلم و سریال و مسابقات ورزشی، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و بازی کردن را انجام می‌دهند، در خرید ADSL با تردید مواجه شوند، چرا که اینترنت ADSL پینگ بالایی دارد و کاربر باید تاخیر و کندی سرعت را هنگام استفاده از اینترنت تجربه کند. همچنین کاربرانی که خط تلفن ندارند نیز به دنبال اینترنت بدون نیاز به خط تلفن ثابت هستند. TD LTE می‌تواند برای این دسته از کاربران، گزینه ایده‌آلی باشد، چرا که استفاده از این سرویس شامل مزایای زیر است:

مزایای خرید اینترنت ثابت TD LTE

 • پوشش گسترده (در بیشتر شهرهای ایران می‌توانید از TD LTE استفاده کنید)
 • سرعت بسیار بالاتر نسبت به ADSL (سرعت TD LTE تا  80  مگابیت بر ثانیه هم می‌رسد در حالی که سرعت ADSL بین ۸ تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه متغیر است)
 • راه‌اندازی بسیار ساده (تنها کافی است سیم‌کارت را در مودم قرار داده و مودم را روشن کنید)
 • عدم نیاز به خط تلفن و کابل‌های مسی
 • پینگ و لتنسی پایین (Ping & Latency)
 • مناسب برای کارهایی نظیر گیم، استریم و دانلودهای حجیم
حال که با مزایای TD LTE آشنا شدیم، به نکات خرید این اینترنت می‌پردازیم.
۶ نکته برای خرید اینترنت پرسرعت TD LTE

۶ نکته برای خرید اینترنت پرسرعت TD LTE  – راهنمایی برای خرید بهترین اینترنت tdlte

قبل از خرید اینترنت TD-LTE، حتماً نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

۱. آیا به اینترنت TDLTE نیاز دارید؟

همانطور که گفتیم، در صورتی که کاربر عادی اینترنت هستید و در عین حال از یک خط تلفن ثابت نیز بهره می‌برید، می‌توانید به سرعت پایین ADSL اکتفا کنید. اما اگر برای رفع نیازهای زیر از اینترنت استفاده می‌کنید، بهتر است به فکر خرید اینترنت TD LTE باشید:

انجام بازی آنلاین

این دسته از افراد به اینترنت پرسرعت خانگی برای گیم نیاز دارند. گیمرها برای انجام بازی‌های آنلاین نیاز به اینترنت پایدار و سرعت پینگ پایین دارند تا با کمترین تأخیر در حین اجرای روند بازی مواجه شوند. بنابراین گیمرها باید به دنبال خرید بهترین اینترنت TD-LTE برای گیم باشند و شرکتی را انتخاب کنند که سرویس خود را با پینگ پایین و سرعت بالا ارائه دهد.

استریم

این کاربران نیز محتوای خود را به صورت زنده و آنلاین در اختیار مخاطبان می‌گذارند. بنابراین اینترنت مورد استفاده توسط این دسته از کاربران باید با کمترین وقفه همراه بوده و سرعت بالایی داشته باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان، تبدیل به یکی از عادت‌های روزمره بسیاری از کاربران اینترنت شده است. امروزه بسیاری از افراد علاقه دارند تا از اخبار و اوضاع‌واحوال دیگران در لحظه باخبر شوند. همچنین بسیاری از ما علاقه داریم تا لحظات جذاب زندگی خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم. از طرفی، انجام تماس‌های صوتی و تصویری برای دیدن روی عزیزانی که در دوری آن‌ها به سر می‌بریم نیز تبدیل به امری متداول شده است. انجام تمامی این کارها به لطف شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها میسر شده است. برای استفاده لذت‌بخش از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، نیاز به سرعت دانلود و آپلود بالا داریم که این مشکل با خرید اینترنت tdlte رفع می‌شود.

انجام فعالیت های سازمانی مربوط به کسب و کارها

کاربران سازمانی که کار اداری یا فروشگاه آن‌ها به اینترنت وابسته است، به هیچ وجه علاقه ندارند کوچک‌ترین وقفه‌ای در روند تعامل با همکاران یا مشتریان خود مشاهده کنند. همچنین بعضی از کارمندان با دانلود و آپلود فایل‌های زیادی سروکار دارند و نیاز به اینترنت با سرعت آپلود بالا دارند. با روی آوردن بسیاری از شرکت‌ها به دورکاری، کارمندان نیاز دارند تا از یک اینترنت ثابت پرسرعت و بدون قطعی برای انجام کار خود از راه دور استفاده کنند. خرید اینترنت با سرعت آپلود بالا و داشتن کم‌ترین قطعی، مدنظر این دسته از کاربران است. بنابراین خرید اینترنت TD LTE برای این دسته از کاربران نیز توصیه می‌شود.

دانلود با سرعت بالا

دانلود در شبکه اینترنت TD LTE بسیار سریع انجام می‌شود و همچنین از قطعی‌هایی که هنگام دانلود با اینترنت ADSL رخ می‌دهد نیز خبری نخواهد بود. اگر جزو کاربرانی هستید که نیاز به دانلود فایل‌های حجیم با سرعت بالا دارید، حتماً اینترنت پرسرعت TD LTE را مدنظر قرار دهید. دانلود سریع با TD LTE، بسیار در وقت شما صرفه‌جویی خواهد کرد و نیازی نیست تا دقایق یا حتی ساعات طولانی را منتظر تمام شدن دانلود بمانید.

تماشای آنلاین فیلم، سریال و مسابقات ورزشی

اگر جزو آن دسته از کاربران هستید که از سرویس‌های آنلاین نمایش فیلم و سریال استفاده می‌کنند، برای تماشای بدون تأخیر و باکیفیت بالای فیلم‌ها، حتماً خرید اینترنت TD LTE را مدنظر قرار دهید. همچنین امروزه بسیاری از کاربران برای تماشای مسابقات ورزشی و سایر سرگرمی‌های مورد علاقه خود به صورت آنلاین، به شبکه‌های تلویزیون‌های اینترنتی مراجعه می‌کنند. تماشای این شبکه‌ها با استفاده از اینترنت پرسرعت TD-LTE به راحتی انجام می‌شود.

تحصیل یا آموزش به صورت آنلاین

فرقی نمی‌کند جزو اساتید باشید یا دانشجویان و دانش‌آموزان، در هر صورت برای برگزاری بدون وقفه کلاس‌ها، نیاز به اینترنت پرسرعت و بدون قطعی دارید. متاسفانه اینترنت ADSL برای این کار چندان توصیه نمی‌شود چرا که با قطعی و تأخیر زیادی روبرو است. به جای آن، می‌توانید از اینترنت TD LTE که پایداری آن بسیار بیشتر از ADSL است استفاده کنید.

۲. آیا منطقه‌ای که در آن ساکن هستید تحت پوشش شبکه TD LTE هست؟

حتماً قبل از خرید،‌ این مورد را مدنظر قرار دهید. شما می‌توانید با تماس با شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت TD LTE، از این مورد اطلاع پیدا کنید. همچنین بسیاری از شرکت‌ها در وبسایت رسمی خود نیز مناطق تحت پوشش TD LTE را معرفی کرده‌اند. در وبسایت مبنا تلکام می‌توانید به راحتی با پشتیبانان شرکت ارتباط برقرار کنید و از آ‌ن‌ها درباره تحت پوشش بودن محل سکونت خود سئوال کنید.

۳. تجهیزات مورد نیاز را مدنظر قرار دهید

اینترنت TD LTE برای راه‌اندازی به مودم TD LTE و سیمکارت نیاز دارد. هم مودم و هم سیمکارت توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس TD LTE در اختیار شما قرار می‌گیرد. ارائه خدمات در بعضی از شرکت‌ها به گونه‌ای است که تنها می‌توانید با استفاده از سیمکارت همان شرکت، از مودم خود استفاده کنید. مودم TD LTE در انواع مختلفی عرضه می‌شود. بعضی از مودم‌ها را می‌توان با متصل کردن به درگاه USB رایانه استفاده کرد. بعضی از مودم‌ها نیز به همراه آداپتور عرضه شده و تنها از طریق اتصال به پریز برق روشن می‌شوند. بعضی از مودم‌ها نیز دارای باتری هستند و می‌توانید پس از شارژ کردن، آن‌ها را با خود حمل کرده و در مناطق تحت پوشش از آن استفاده کنید.

۴. سرعت سرویس را مدنظر قرار دهید

امروزه بعضی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات TD LTE، سرعت این سرویس را به ۸۰ مگابیت بر ثانیه رسانده‌اند، اما بیشتر آن‌ها سرویسی که سرعت آن تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه برسد را ارائه می‌کنند. مبنا تلکام با ارائه سرعت تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه به مشتریان TD LTE، مدعی عرضه‌کننده بهترین سرویس اینترنت TD LTE در ایران است.

۵. قیمت اینترنت TD LTE

تعرفه اینترنت TD LTE نسبت به بسته‌های ADSL گران‌تر است، اما بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات TD LTE، بسته‌های مقرون به صرفه را برای جذب مشتری ارائه می‌کنند. دقت کنید که هرچقدر هم بسته‌های اینترنت ADSL ارزان باشند، با توجه به سرعت پایین این سرویس، امکان استفاده از تمامی حجم خریداری شده را نخواهید داشت! مبناتلکام با ارائه بسته‌های مختلف که شامل اینترنت، مودم و سیمکارت است، اینترنت پرسرعت TD LTE را با قیمت‌های مقرون به صرفه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین در صورت داشتن مودم TD LTE، می‌توانید از بسته‌های بدون مودم که تنها شامل اینترنت و سیمکارت است، استفاده کنید.

۶. از مشاوره پیش از خرید بهره مند شوید

در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سئوال، بهتر است قبل از خرید با شرکت ارائه‌دهنده اینترنت مشورت کنید. کارشناسان مبناتلکام همواره آماده پاسخگویی به سئوالات شما درباره خرید اینترنت TD LTE هستند. کافیست با شماره 1533 تماس بگیرید.   مشاوره پیش از خرید اینترنت tdlte

مبناتلکام عرضه کننده بهترین اینترنت TD-LTE

از آنجایی که قیمت بسته‌های TD LTE نسبتاً بالاست، مشتریان علاقه دارند تا مودم و بسته‌های TD LTE را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنند و در کنار آن از یک سرویس با کم‌ترین قطعی و سرعت بالا برخوردار شوند. مبناتلکام، سرویس پایدار و پرسرعت td lte را با بهترین کیفیت عرضه می‌کند و شرایط ویژه‌ای مانند خرید اقساطی مودم، سیمکارت و بسته‌های اینترنت tdlte را بدون کارمزد فراهم کرده است.
برای اطلاع از شرایط ویژه خرید اقساطی اینترنت TD-LTE کلیک کنید.
خرید اقساطی – کلیک کنید
در این مقاله سعی کردیم مطلب کاملی برای راهنمای خرید اینترنت td lte ارائه کنیم. به طور کل اینترنت پرسرعت tdlte مزایای زیادی نسبت به اینترنت‌هایی مانند ADSL و اینترنت همراه دارد که نیاز طیف گسترده‌ای از کاربران خانگی و سازمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین مزیت‌هایی مانند پوشش‌دهی سراسری اینترنت td lte و سرعت بالا و عدم نیاز به خط تلفن ثابت، باعث شده اینترنت پرسرعت tdlte مبناتلکام در دسترس همه قرار گیرد.  در صورتی که به مشاوره پیش از خرید اینترنت tdlte نیاز دارید با شماره 1533 تماس بگیرید.